Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Taro kortų prasmė

Visos taro kortos turi bendrą taro kortų reikšmę, tačiau skirtingi taro skaitytuvai gali turėti skirtingus taro kortelių paaiškinimus ir interpretacijas.

Sveiki atvykę į Taro kortų tinklaraščio skiltį TaroKortuBurimai.lt, kur taro magija atsiskleidžia per įžvalgius straipsnius, įtraukias diskusijas ir įtraukias istorijas. Pasinerkite į taro išminties pasaulį, kai tyrinėjame įvairias temas – nuo kortų interpretacijų ir sklaidų iki taro istorijos ir mitologijos. Nesvarbu, ar ieškote patarimų, įkvėpimo ar tiesiog gilesnio taro supratimo, mūsų tinklaraštis yra jūsų tikslas. Prisijunkite prie mūsų taro entuziastų, praktikų ir ieškotojų bendruomenės, kai leidžiamės į atradimų, augimo ir transformacijos kelionę. Naršykite TaroKortuBurimai.lt tinklaraščio skiltyje Taro kortos ir leiskite kortų išmintimi nušviesti jūsų kelią.

Žmonės šimtmečius kreipdavosi į Taro kortas, kad rastų atsakymus į klausimus ir pažintų save. Standartinę Taro kortų kaladę sudaro 78 kortos, kurių kiekviena turi tam tikrą reikšmę tiek įprastoje padėtyje, tiek atvirkščiai.

Mūsų svetainėje galite rasti visų Taro kortų paaiškinimus ar interpretacijas, parengtas profesionalaus tarologo.

Taro kortos skirstomos į senesnes arkanas, kurios yra galingiausios, ir į jaunesnes arkanas. Vyresnieji arkanai sunumeruoti nuo 0 iki 21 (XXI). Naujausias arkanas susideda iš 56 kortų ir yra padalintas į keturis kostiumus: kardus, lazdeles, taures ir monetas arba pentaklius. Kiekviename kostiume yra dešimt sunumeruotų arba skaičių kortų iš Tūzo, kuris yra nuo vieno iki dešimties, ir 4 kortų kortelių – karaliaus, karalienės, riterio ir riterio.

Vyresniojo arkano reikšmė taro

Senojo Arkano prasmė Taro

Pažiūrėkite kortelių reikšmę »

Kardų reikšmė taro

Kardų reikšmė Taro

Pažiūrėkite kortelių reikšmę »

Lazdelių reikšmė taro

Lazdelių reikšmė Taro

Pažiūrėkite kortelių reikšmę »

Taurių reikšmė Taro

Taurių reikšmė Taro

Pažiūrėkite kortelių reikšmę »

Monetų reikšmė taro

Monetų reikšmė Taro

Pažiūrėkite kortelių reikšmę »

Taro kortos – tai daugiasluoksnė simbolių sistema, jungianti nematomą, magišką pasaulį su mūsų pasąmonės archetipų pasauliu, kaip apibūdino Carlas Gustavas Jungas. Taro kortos skirstomos į keturis kostiumus, atitinkančius keturis elementus – žemę, orą, vandenį ir ugnį.

Visi šie keturi elementai arba elementai taip pat gyvena mūsų žemėlapyje. Tačiau yra pagrindinis elementas – draugiškas, neutralus ir žalingas. Ugnis, vanduo, oras, žemė – atstovauja keturiems žmogaus asmenybės tipams, priklausomai nuo to, kuris elementas yra pagrindinis.

Taro kortų reikšmė

Ką reiškia Taro kortos? Taro kortos parodo „pagrindinio veikėjo“ esmę, atskleidžia jo vadovaujantį elementą, archetipą. Taigi 16 teismo kortelių atitinka 16 archetipų. Taro teismo kortos yra karalius, karalienė, riteris ir riteris.

Valdantis žmogiškasis elementas išlieka nepakitęs nuo žmogaus gimimo iki mirties. Gyvenimo metu žmogus išsiugdo ir kitų elementų savybes, tačiau vadovaujantis elementas išlieka nepakitęs. Remiantis žmogaus elgesio modeliais, galima nustatyti pagrindinį žmogaus elementą ir asmenybės tipą. Nustačius žmogaus asmenybės tipą, galima suprasti žmogaus gyvenimo scenarijų, numatyti jo elgesio modelius, požiūrį į gyvenimą, veiksmus ir reakcijas kritinėse situacijose.

Taro kalba yra metaforų, simbolių ir archetipų kalba. Kiekviena Taro korta reprezentuoja tam tikrą siužetą – mitologiją, apibūdinančią įvykį, energiją ar charakterį. Norint gerai suprasti Taro kortas, reikia gerai išmanyti mitologiją ir simbolių reikšmę, nes kiekvienoje Taro kortoje yra tikrai daug simbolių. Kiekvienas save gerbiantis tarologas savo kortų interpretacijas kuria giliai ir kruopščiai dirbdamas su savimi.

Pagrindinis taro glam kortų uždavinys – atskleisti žmogaus psichotipą, jo asmenybės esmę, charakterį, elgesį ir emocijas. Vadovaudamasis teismo kortomis, Taro gali nustatyti žmogaus fiziologinį ar protinį amžių, taip pat žmogaus temperamentą.

 • Pažš – vaikas ar jaunuolis arba jauna moteris. Studentas, kuris pradeda savo gyvenimo kelionę. Taip pat korta parodo žmogaus emocijas ir veiksmus pasaulio atžvilgiu.
 • Riteris – jaunas vyras ar moteris, esantis savirealizacijos ir vystymosi stadijoje.
 • Karalienė – suaugusi moteris, žmona, mama, jau gyvenime susivokęs žmogus, kuriam rūpi ne tik savo, bet ir šeimos gerovė.
 • Karalius – suaugęs vyras, vyras, tėvas, turintis savo atsakomybės sritį.

Skaičių / sunumeruotų kortelių reikšmė

Kiekvienoje iš 4 kaladžių yra 10 skaičių kortelių. Tūzai žymi vieną, o kiekviena spalva turi kitas skaitines kortas nuo 2 iki 10. Bet ką reiškia taro skaičiai? Skaitmeninės kortelės leidžia atskleisti situaciją kasdieniniame lygmenyje. Jie parodo kliento (asmens, kuriam išdalinamos kortos) praeities, dabarties ir būsimus veiksmus bei jausmus. Skaičių kortelių interpretacijos priklauso nuo kortelių komplekto, tačiau bendras reikšmių aprašymas yra toks:

 

 1. Tūzas yra žmogaus energija, sprendimas ir veiksmas.
 2. Dvi – abejonių ir rūpesčių korta, akimirka pauzės prieš pasirinkimą, balansas, kuris nesitęs amžinai.
 3. Trys – sprendimas priimtas, o po jo žengiamas žingsnis link to, kas buvo numatyta.
 4. Pasitikėjimo kortelė.
  Keturi – stabilumo, pauzės, poilsio simbolis.
 5. Penki – reiškia apribojimus, pasirinkimą, kovą su aplinkybėmis.
 6. Šeši – galimybė, kai atsitiktinis susitikimas taps malonia dovana, darbas baigsis pelnytu atlygiu, o bet kokį veiksmą vainikuos sėkmė.
 7. Septyni – abejonių, įtakos, svajonių ir bandymo gauti tai, ko nori korta.
 8. Aštuoni – svyravimų, apribojimų ir kliūčių korta.
 9. Devyni – simbolizuoja laukiamą rezultatą iš jau atliktų žingsnių.
 10. Dešimt – reiškia finalą, rezultato pasiekimą, tam tikro etapo užbaigimą.

Kardai – oras

Ką Taro reiškia kardai? Kardai simbolizuoja viską, kas susiję su mąstymo procesais – dvasią, protą, logiką. Kardų lazdelė siejama su Oro stichija, simbolizuojančia žmones ir procesus, kurie iš prigimties yra racionalūs. Kardai yra proto ir naujos pradžios pasiuntinys. Kardo kostiumo korta apibūdina žmones, kurie yra realistai. Asmenys, kurie apgalvoja ir atidžiai apsvarsto kiekvieną savo žingsnį ir žodį, gyvena protu, o ne jausmais.

Lazdelės – ugnis

Ką Taro reiškia lazdelės? Lazdelės simbolizuoja aktyvumą, jėgą ir kūrybiškumą, siekimą į priekį, savo idealų ir sprendimų gynimą. Lazdelės apibūdina žmones, kurie pasiruošę eiti misiją, nebijantys prisiimti atsakomybės ne tik už save, bet ir už kitus. Jie gimsta lyderiais.

Taurių – vanduo

Ką Taro reiškia taurės? Taurės simbolizuoja jausmų ir emocijų pasaulį. Kupidono charakterio žmonės, kurie yra labai emocingi ir jautrūs. Jiems reikia artumo. Jie yra empatiški. Taurės reprezentuoja įvykius, sukeliančius emocijų audrą ir dažniausiai susiję su šeima, draugyste, meile ir romantiškais santykiais.

Pentakulių - žemė

Monētas jeb pentakļi simbolizē pasaulīgos un materiālos resursus. Monētu kārtis raksturo cilvēkus, kuri ir piezemēti, praktiski, orientēti uz materiālo labumu pavairošanu un uzkrāšanu, mīl un novērtē komfortu.

Senojo Arkano

Ką Taro reiškia pagrindinis Arkanas? Klasikinėje Taro kaladėje yra 22 pagrindiniai arkanai. Seniausi Taro arkanai atskleidžia asmenybės vystymosi kelią nuo nulinio taško (Kvailio korta) iki galutinio (Pasaulio arkana), o tai reiškia užsibrėžto tikslo pasiekimą, pilno ciklo užbaigimą. Visas šis kelias yra padalintas į tris pagrindinius etapus:

 

 • 1-7 ekranas simbolizuoja asmeninio augimo, brendimo ir formavimosi etapą mūsų gyvenime arba cikle.
 • 8-14 Arkana yra karjeros ir savirealizacijos etapas.
 • 15-21 Arkana simbolizuoja dvasinį augimą, aukščiausią žmogaus išsivystymo lygį, kurio siekia visi žmonės.