Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Taro kortų istorijos paslapčių atskleidimas

Būrimo ir ateities spėjimo pasaulis visada buvo apgaubtas paslapčių ir intrigų, naudojant daugybę metodų ir įrankių, leidžiančių suprasti praeitį, dabartį ir ateitį. Tarp jų Taro kortos išsiskiria kaip vienos mįslingiausių ir patvariausių. Jų istorija yra žavinga kelionė per laiką, kultūrą ir dvasingumą, kurios ištakos siekia šimtmečius. Šiame straipsnyje mes gilinsimės į turtingą Taro kortų istoriją, tyrinėsime jų raidą nuo paprastos žaidimo kortų kaladės iki galingo savistabos ir vadovavimo įrankio.

Žvilgsnis į praeitį

Tiksli Taro kortų kilmė tebėra istorikų ir mokslininkų diskusijų tema. Nors kai kurie teigia, kad Taro atsirado senovės Egipte arba Kinijoje, yra svaresnių įrodymų, kad jie atsirado Europoje XIV amžiaus pabaigoje. Iš pradžių Taro kortos buvo naudojamos kortų žaidimams, panašiai į šiuolaikinį bridžą ar pokerį. Šiose ankstyvosiose kaladėse, vadinamose „trionfi“ arba „koziriais“, buvo alegorinių ir mitologinių vaizdų.

Taro evoliucija

Tik XVIII amžiuje Taro kortos kaip būrimo įrankis pradėjo įgauti labiau atpažįstamą formą. Ši transformacija gali būti siejama su prancūzų okultistu Antoine’u Courtu de Gébelinu, kuris tvirtino, kad Taro turi senovės mistinių žinių. Jis tikėjo, kad Taro vaizdiniai ir simbolika turi paslėptos išminties, galbūt kilusios iš senovės Egipto. Ši perspektyva pažymėjo Taro perėjimo nuo žaidimo prie dvasinio tyrinėjimo įrankio pradžią.

Šiandien mums labiausiai pažįstamą Taro kaladę, Rider-Waite Tarot, XX amžiaus pradžioje sukūrė Arthur Edward Waite ir menininkė Pamela Colman Smith. Šioje kaladėje buvo pristatytas dabar standartinis 78 kortelių formatas, kurį sudaro 22 „Major Arcana“ ir 56 „Minor Arcana“ kortelės. „Rider-Waite Tarot“ simbolika ir vaizdai buvo sukurti taip, kad būtų labiau prieinami ir intuityvesni, todėl tai yra populiarus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems skaitytojams.

Dvasinis Renesansas

19 ir 20 amžiais atgijo susidomėjimas okultine ir ezoterine praktika, o Taro kortos vaidino svarbų vaidmenį. Tokios figūros kaip Aleisteris Crowley ir hermetiškasis Auksinės aušros ordinas įtraukė Taro į savo dvasines praktikas ir ritualus, dar labiau sustiprindamos jo, kaip mistinio įrankio, statusą.

1960-aisiais ir 70-aisiais Taro išgyveno renesansą, kai išaugo susidomėjimas Naujojo amžiaus dvasingumu ir savęs tyrinėjimu. Taro skaitymas tapo savirefleksijos ir vadovavimo priemone, padedančia žmonėms susidoroti su sudėtingais gyvenimo, santykių ir asmeninio augimo klausimais.

Šiuolaikinė Taro praktika

Šiandien Taro kortos yra populiaresnės nei bet kada anksčiau, ir jos rado savo vietą pagrindinėje kultūroje. Taro skaitymo ieškoma dėl įvairių priežasčių – nuo aiškumo savo karjeroje iki širdies reikalų supratimo. Profesionalūs Taro skaitytojai siūlo savo paslaugas tiek asmeniškai, tiek internetu, o yra daugybė knygų, svetainių ir išteklių, skirtų išmokti Taro skaitymo meno.

Taro kortų istorija – tai įspūdinga kelionė, apimanti šimtmečius ir žemynus. Tai, kas prasidėjo kaip žaidimų kortų kaladė, tapo galingu savęs atradimo, dvasinio tyrinėjimo ir vadovavimo įrankiu. Nesvarbu, ar į Tarot žiūrite kaip į mistiškos įžvalgos šaltinį, ar tiesiog kaip į žmogaus psichologijos ir simbolizmo atspindį, negalima paneigti jo ilgalaikio žavesio ir aktualumo mūsų nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Taigi, kai kitą kartą pamatysite Taro kaladę, prisiminkite šimtmečius trukusią istoriją ir išmintį, sukauptą gražiai iliustruotose kortelėse, laukdami, kol galėsite pažvelgti į gyvenimo paslaptis.