Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Spalvų reikšmė ezoterikoje

Mes ne visada atkreipiame dėmesį į mus supančias spalvas. Tačiau spalvos turi didelę įtaką mūsų gyvenimui ir kasdienybei. Mūsų namų interjere naudojamos spalvos, kurios dominuoja mūsų garderobe ir yra aplink mus, gali paveikti mūsų emocijas, nuotaiką ir sukelti tam tikrą psichinę ir emocinę būseną. Todėl pravartu žinoti kiekvienos spalvos reikšmę ir spalvas naudoti pagal situaciją. Pagal tai, kokias spalvas žmogus mėgsta, galima daug pasakyti apie tą žmogų. Šiame straipsnyje rasite kiekvienos spalvos reikšmę.

Balta spalva

Balta yra tyrumo, vilties, dorybės ir ramybės spalva. Balta spalva suteikia lengvumo, romantiškos nuotaikos ir šventinės nuotaikos. Jei žmogus per daug naudoja baltą spalvą drabužiuose ir visur aplink jį, tai rodo šaltumą ir izoliaciją nuo kitų, taip pat norą būti tobulam. Žmonės, kurie mėgsta baltą spalvą, yra gryni ir idealistai.

Raudona spalva

Raudona yra lyderystės, kovos, energijos, aistros ir aistros spalva. Raudona yra ryškiausia ir labiausiai akį traukianti spalva. Ne veltui kainų etiketės ir nuolaidos dažnai būna raudonos spalvos. Raudoną spalvą dažniausiai renkasi lyderio savybių turintys, ryžtingi žmonės, siekiantys pergalės ir valdžios. Raudona spalva skatina apetitą, libido, ryžtą, norą laimėti. Jei ilgai žiūrėsite į raudoną spalvą, gali padidėti kraujospūdis. Raudona spalva motyvuoja kovoti, kelia savivertę, suteikia entuziazmo.
Neigiamos savybės: ši spalva gali sukelti agresiją, pyktį, perdėtą geismą, dominavimą ir smurtą. Raudona spalva labai intensyvi, tad greitai pavargsti.

oranžinė spalva

Oranžinė spalva gaunama maišant raudoną ir geltoną. Tai malonumo, džiaugsmo, šilumos, pasitikėjimo ir entuziazmo spalva. Oranžinė spalva džiugina ir patraukia dėmesį. Štai kodėl daugelis populiarių prekių ženklų naudoja oranžinę spalvą savo logotipuose ir vizualiniame identitete. Oranžinė spalva kuria teigiamą požiūrį į gyvenimą, skatina atvirumą, bendravimą, kūrybiškumą ir entuziazmą. Oranžinė spalva padeda susidoroti su slogia nuotaika, atsikratyti baimės, pripildo energijos.
Neigiamos savybės: atlaidumas, nuolaidumas, tuštybė, iliuzijos, arogancija. Oranžinė – mėgstamiausia svajotojų ir intuiciją turinčių žmonių spalva.

Geltona spalva

Geltona yra optimizmo, pozityvumo ir energijos spalva. Geltona spalva pripildo džiaugsmo, šilumos ir tikėjimo gėriu. Geltona spalva skatina smegenų veiklą, didina koncentraciją, skatina įsiminimą, gerina nervų sistemos veiklą. Geltona spalva mėgsta žmones, kurie siekia tikslo ir kuriems būdingas gyvenimo potraukis ir energija. Gelsvi drabužiai padeda išsiskirti ir tuo pačiu pelnyti aplinkinių palankumą. Geltona spalva gali pagerinti nuotaiką.
Neigiamos savybės: egocentrizmas, pavydas, disbalansas, godumas.

Žalios spalvos

Žalią galima gauti sumaišius geltoną su mėlyna. Žalia yra mėlynos ramybės ir geltonos optimizmo derinys. Žalia yra gamtos spalva, raminanti ir atpalaiduojanti. Žalią spalvą mėgstantys žmonės yra racionalūs, rimti, ramiai eina gyvenimo keliu ir turi turtingą dvasinį pasaulį. Tai ramybės, tylos, harmonijos, švelnumo, gerovės spalva. Žalia spalva simbolizuoja jaunystę ir šviežumą.
Neigiamos savybės: apatija, ramybė, neryžtingumas, naivumas, beviltiškumas, melancholija.

Mėlyna spalva

Mėlyna yra dangaus, nekaltumo ir dvasingumo spalva. Mėlyni drabužiai gali įkvėpti tavimi pasitikėjimą ir pagarbą, pabrėžti tavo stabilumo troškimą. Mėlynos sienos paruošia darbui, nuramina, pašalina nereikalingas emocijas. Mėlyna spalva simbolizuoja švelnumą, orumą, tikėjimą, tyrumą, aukštus idealus, ramybę, minčių aiškumą. Mėlyna spalva mažina stresą ir emocinę įtampą, skatina savianalizę. Mėlyna spalva lėtina nervų sistemos veiklą, padeda susidoroti su susierzinimu ir pykčiu.
Neigiamos savybės: šaltumas, pasyvumas, abejingumas, melancholija, nuovargis.

Violetinė spalva

Violetinė yra priešingybių derinio spalva: raudonos ir mėlynos spalvos mišinys. Violetinė spalva simbolizuoja erdvę, fantaziją, vaizduotę, dvasingumą, kūrybiškumą. Violetinę spalvą renkasi neįprasti žmonės, kuriems dažnai sunku save realizuoti gyvenime. Violetinė spalva gali turėti teigiamos įtakos savigarbai, ji kelia žemą savigarbą.

Neigiamos savybės: vienatvė, izoliacija, izoliacija, įtaigumas, iliuzijos.

Juoda spalva

Juoda dažniausiai simbolizuoja niūrų gyvenimo suvokimą. Drabužiuose juoda spalva padeda paslėpti trūkumus. Žmonės, kurie mėgsta šią spalvą, greičiausiai nepasitiki savimi, linkę suvokti pasaulį tamsiomis spalvomis. Žmonės, kurie mėgsta juodą spalvą, taip pat gali būti konservatyvūs, nusiteikę prie patikrintų vertybių, bijoti rizikuoti ir išbandyti naujus dalykus.