Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Socionika ir Taro

Socionika yra 16 žmonių tipų ir tipų santykių (suderinamumo ir nesuderinamumo) tyrimas. Kiekvienas iš 16 tipų turi tam tikram tipui būdingą informacijos priėmimo ir perdavimo būdą. 16 tipų taip pat skirstomi į 4 kvadratus, priklausymas kvadratui pasižymi bendromis vertybėmis. Kiekviename kvadrate yra 4 tipai. Kiekviena rūšis turi tam tikrų savybių. Socionikoje yra 4 bruožų poros: Introversija – Ekstraversija; Intuicija – Sensorinė; Logika – Etika; Racionalizmas – iracionalizmas. Yra įvairių versijų, kuriose Taro karaliai, karalienės, riteriai ir riteriai lyginami su 16 socioninių tipų, ir tai, žinoma, ginčytina, tačiau šiame straipsnyje apibendrinsiu savo versiją. Su socionika esu susipažinęs dešimt metų, su Taro kiek mažiau – apie 8 metus.

Taro kortos taip pat atspindi tam tikrus asmenybės bruožus. Todėl galite nubrėžti paraleles ir nustatyti, kuri Taro korta atitinka tam tikrą socionikos tipą. Pavyzdžiui, taurės Taro yra atsakingos už emocijas ir jausmus, apibūdina emocingus žmones. Socionika turi porą bruožų – logiką ir etiką. Etiniai tipai nebūtinai reiškia, kad jie yra etiški :))) , o tai, kad tokio tipo žmones, priimdami sprendimus, valdo emocijos, o ne protas. Kita vertus, loginiams tipams priimant sprendimus dominuoja protas. Iš to galime daryti išvadą, kad Taurių Arkanas Taro atitiks etinius Socionikos tipus. Kardai Taro kortose yra susiję su mąstymu ir protu, todėl į Kardus „įtrauksime“ tik loginius tipus. Monetų Arkanas Taro siejamas su pinigais ir materialinėmis vertybėmis ir yra įžemintas stiebas. Todėl monetos taip pat turės loginius tipus.

„Įdėjau“ Jacką, Gabeną, Balzaką ir Štirlicą į monetų kaladę, nes pagal socioniką šie tipai turi stiprią Transakcinę logiką. Monetos stiebas, kaip žinome, yra atsakingas už sandorius, piniginius reikalus, verslą. Džekas ir Štirlicas turi verslo logiką pirmajame psichikos kanale, o Gabenas su Balzaku – antrajame.

Socionikoje, kaip jau minėjau anksčiau, yra ir ekstravertų bei intravertų. Jei taip pat žiūrėtume į karalius, karalienes, riterius ir pėstininkus, ekstravertai būtų karaliai ir riteriai, o pėstininkai ir karalienės būtų intravertai. Nes Taro karaliai – charizmatiški, ekstravertiški, matomi personažai. Kita vertus, karalienės savo rūmuose daugiau laiko praleidžia vienos ir nėra socialiai aktyvios, o Paži, nors ir savarankiškai dalyvauja visuomenėje, lieka niekieno nepastebėti ir nepastebėti, o tai rodo uždarumą. Dostojevskį, Balzaką, Robespjerą ir Jeseniną priskyriau kategorijai, nes šie tipažai, mano nuomone, yra mažiau matomi visuomenėje nei kiti tipažai.

Sensoriniai socionikoje apibūdina žmones, gyvenančius čia ir dabar, jusliniai tipai dažniausiai moka save vizualiai pateikti geriau nei intuityvieji tipai, jutiminiai tipai turi ir svarbių materialinių vertybių. 8 jusliniai socionikos tipai atitiks karalius ir karalienes (Taro), kurie moka save pristatyti. Kita vertus, intuitai – tai žmonės, apdovanoti intuicija, jie gali būti mintyse apie praeitį ar ateitį, dvasinės vertybės svarbiau už statusą ir materialinę būklę, tarp intuitų išskirkime riterius ir pažas.

Karaliai

Lazdelių karalius – Igo (ekstravertas, jutiklinis, etiškas, racionalus tipas socionikoje).

Monetų karalius – Štirlicas (ekstravertas, jutiklinis, loginis, racionalus tipas socionikoje).

Taurių karalius – Napoleonas (ekstravertas, jutiklinis, etiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Kardų karalius – Žukovas (ekstravertas, jutiklinis, logiškas, neracionalus tipas socionikoje).

karalienės

Lazdelių karalienė – Dreiser (introvertas, jutiklinis, etiškas, racionalus tipas socionikoje).

Monetų karalienė – Gabens (introvertas, jutiklinis, logiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Taurių karalienė – Dimas (introvertas, sensorinis, etiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Kardų karalienė – Maksimas (introvertas, jutiklinis, logiškas, racionalus tipas socionikoje).

Riteriai

Lazdelių riteris – Hamletas (ekstravertas, intuityvus, etiškas, racionalus tipas socionikoje).

Monetų riteris – Džekas (ekstravertas, intuityvus, logiškas, racionalus tipas socionikoje).

Taurių riteris – Huxley (ekstravertas, intuityvus, etiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Kardų riteris – Don Kichotas (ekstravertas, intuityvus, logiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Letenėlės

Wand of Wands – Dostojevksis (introvertas, intuityvus, etiškas, racionalus tipas socionikoje).

Monetų gaudyklė – Balzakas (introvertas, intuityvus, logiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Taurių pažas – Jeseninas (introvertas, intuityvus, etiškas, neracionalus tipas socionikoje).

Kardų riteris – Robespjeras (intravertas, intuityvus, logiškas, racionalus tipas socionikoje).