Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Senovės paslapčių atskleidimas: seniausia Taro kaladė pasaulyje

Taro, turintis šimtmečių istoriją ir gilią simboliką, yra būrimo ir savęs atradimo įrankis, sužavėjęs daugybę žmonių. Tarp daugybės šiandien egzistuojančių Taro kaladžių kai kurios datuojamos šios mistinės praktikos ištakomis. Šiame straipsnyje mes keliausime laiku atgal, norėdami ištirti seniausią pasaulyje Taro kaladę, atskleisti jos kilmę ir reikšmę Taro istorijoje.

Taro ištakos

Prieš gilinantis į seniausią Taro kaladę, būtina suprasti paties Taro kilmę. Manoma, kad Taro atsirado 15 amžiuje šiaurės Italijoje. Iš pradžių Taro kortos buvo naudojamos ne būrimui, o kortų žaidimams, panašiai kaip šiuolaikinis bridžas ar pokeris. Šiose ankstyvosiose kaladėse, vadinamose „Tarocchi“ arba „Trionfi“, buvo simbolinių vaizdų, kurie vėliau taps neatsiejama Taro skaitymo dalimi.

Visconti-Sforza Taro kaladė

Visconti-Sforza Taro kaladė yra plačiai pripažinta kaip viena iš seniausių ir istoriškai reikšmingiausių Taro kaladžių. Manoma, kad šį denį, sukurtą Italijos renesanso laikais, 1451–1467 m. užsakė Milano kunigaikštis Filippo Maria Visconti, o vėliau užbaigė jo įpėdinis Francesco Sforza.

Pagrindinės Visconti-Sforza Tarot kaladės savybės:

78 kortos: Kaip ir šiuolaikinės Taro kaladės, Visconti-Sforza Tarot sudaro 78 kortos, padalintos į Didžiąją Arkaną (22 kortos) ir Mažąją Arkaną (56 kortos).
Sudėtingas meniškumas: kaladės kortas puošia išskirtiniai, rankomis piešti meno kūriniai. Dėmesys detalėms vaizduose atspindi Renesanso laikotarpio meninį meistriškumą.
Istorinė reikšmė: Visconti-Sforza Tarot, kaip viena iš pirmųjų žinomų Taro kaladžių, turi didžiulę istorinę vertę. Jis buvo sukurtas anksčiau nei Taro buvo išpopuliarintas būrimo tikslais.
Ribotas prieinamumas: Šiandien išliko tik dalis originalios Visconti-Sforza Taro kaladės, o šios kortelės yra išbarstytos įvairiuose muziejuose ir privačiose kolekcijose. Entuziastams ir mokslininkams siūlomos visos kopijos.
Taro kaladžių evoliucija

Nors Visconti-Sforza Taro kaladė yra viena seniausių, svarbu pažymėti, kad laikui bėgant Taro kaladės vystėsi. Simbolika ir vaizdai šiuolaikinėse Taro kaladėse, kaip ir Rider-Waite Taro, buvo patobulinti ir standartizuoti, todėl jie tapo prieinamesni būrimui ir asmeniniam augimui.

Visconti-Sforza Taro kaladė yra turtingos Taro istorijos ir evoliucijos liudijimas. Jo sudėtingas meno kūrinys ir istorinė reikšmė leidžia pažvelgti į Taro ištakas, kaip mes jį žinome šiandien. Nors ši kaladė negali būti plačiai naudojama šiuolaikiniams Taro skaitymams, ji išlieka brangiu artefaktu, susiejančiu mus su mistiniu ir mįslingu Taro pasauliu, kuriame šimtmečių senumo simbolika ir toliau įkvepia ir veda ieškančius jų dvasinėse kelionėse.