Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Populiariausios pasaulyje Taro kaladės atidengimas: Rider-Waite Tarot

Didžiuliame ir įvairiapusiame Taro kaladžių pasaulyje karaliauja vienas populiariausių ir plačiausiai pripažintų: Rider-Waite Tarot. XX amžiaus pradžioje menininkės Pamelos Colman Smith ir okultisto A.E. Waite sukurta kaladė pavergė Taro entuziastų, praktikų ir smalsių ieškotojų širdis ir protus visame pasaulyje. Šiame straipsnyje mes gilinsimės į Rider-Waite Taro istoriją, simboliką ir ilgalaikį populiarumą.

Istorija

„Rider-Waite Tarot“, iš pradžių išleistas 1910 m., savo laiku buvo revoliucinis. Prieš sukūrimą Taro kaladės dažnai labai skyrėsi vaizdiniais ir simboliais, todėl pradedantiesiems buvo sudėtinga jas interpretuoti. A.E.Waitas siekė sukurti Taro kaladę, kuri būtų ne tik prieinama, bet ir turtinga ezoterinės simbolikos.

Jis pasitelkė Pamelos Colman Smith meninius talentus, kurių iliustracijos atgaivino jo viziją. „Rider-Waite Tarot“ buvo viena iš pirmųjų kaladžių, kurioje buvo pateikti išsamūs ir nuoseklūs visų 78 kortelių vaizdai, todėl skaitytojams buvo lengviau suprasti kortelių reikšmes.

Unikali Rider-Waite Taro simbolika

Viena iš pagrindinių Rider-Waite Taro nuolatinio populiarumo priežasčių yra turtinga ir žadinanti simbolika. Kiekviena kortelė yra kruopščiai sukurta taip, kad perteiktų prasmės sluoksnius, todėl ji yra ideali kaladė tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems skaitytojams. Štai keletas svarbių savybių:

Iliustruoti taškai: Skirtingai nuo ankstesnių Taro kaladžių, kur taškų kortelės (sunumeruotos kortelės) dažnai buvo paprasti kostiumų simbolių išdėstymai, „Rider-Waite Tarot“ pateikia išsamias iliustracijas ant kiekvienos taško kortelės. Šis papildymas suteikia papildomos gilumos ir įžvalgos apie kortelės reikšmę.
Ikoninis pagrindinis Arkanas: Pagrindinių Arkanų kortose Raiderio-Waite Taro yra ikoniniai vaizdai, tokie kaip vyriausioji kunigienė, meilužiai ir mirties korta. Šie vaizdai giliai įsišaknijo Taro moksle ir yra akimirksniu atpažįstami.
Intuityvus vaizdas: Pamela Colman Smith meno kūriniuose užfiksuota kiekvienos kortelės prasmės esmė taip, kad skaitytojai pasąmonėje atsiliepia. Šis intuityvus vaizdas leidžia skaitytojams lengviau prisijungti prie kortelių.
Aiškios ir aiškios spalvos: „Rider-Waite Tarot“ naudojama spalvų paletė yra paprasta ir įspūdinga. Ryškios pagrindinės spalvos ir aiškios linijos prisideda prie denio vizualinio patrauklumo ir lengvo interpretavimo.
Ilgalaikis populiarumas

Per pastarąjį šimtmetį „Rider-Waite Tarot“ išlaikė laiko išbandymą ir tebėra daugelio skaitytojų mėgstamiausia rinktinė. Jo ilgalaikį populiarumą galima sieti su keliais veiksniais:

Prieinamumas: dėl aiškios ir nuoseklios Rider-Waite Taro simbolikos jis yra prieinamas pradedantiesiems, padedant jiems sukurti tvirtą Taro skaitymo pagrindą.
Plačiai paplitęs prieinamumas: jį galima lengvai įsigyti daugelyje knygynų ir internetinių parduotuvių, todėl trokštantys Taro entuziastai jį lengvai įsigyti.
Kultūrinė įtaka: Raiderio ir Vaitės Taro persmelkė populiariąją kultūrą, pasirodydama filmuose, knygose ir meno kūriniuose, dar labiau sustiprindama savo, kaip esminės Taro kaladės, statusą.
Universalumas: patyrę skaitytojai vertina denio universalumą, leidžiantį interpretuoti tiek tradicinius, tiek intuityvius.

Ilgalaikis Rider-Waite Taro populiarumas liudija jo nesenstantį patrauklumą ir galingą simboliką. Nesvarbu, ar esate patyręs Taro specialistas, ar tik pradedate Taro kelionę, „Rider-Waite Tarot“ išlieka esminiu ir ikoniniu įrankiu, leidžiančiu atskleisti kortų išmintį ir paslaptis. Jo poveikis Taro pasauliui negali būti pervertintas, o jo įtaka toliau formuoja ir įkvepia Taro entuziastus visame pasaulyje.