Kas yra čakros

Kas yra čakros

Čakros yra kažkas panašaus į energijos sūkurius. Kūne yra daug energijos taškų, tačiau septynios čakros laikomos pagrindiniais taškais arba sūkuriais. Jie išsidėstę per visą stuburo ilgį ir yra pagrindiniai energijos ir žmogaus energetinės struktūros centrai.
Kiekviena čakra yra atsakinga už savo organą, liauką ar nervų centrą. Be to, čakros atstovauja skirtingus žmogaus sąmonės aspektus. Pavyzdžiui, trečioji čakra siejama su valios jėga, o šeštoji – su intuicija ir aukštesne išmintimi. Visos fizinės kūno funkcijos, taip pat ir sąmonės aspektai, yra susiję su čakrų sistema.
Visos septynios čakros veikia harmoningai, panašiai kaip organai ir liaukos fiziniame kūne. Kaip ir organai bei liaukos, taip ir čakros gali būti sveikos arba susilpnėjusios, subalansuotos arba nesubalansuotos. Tačiau su čakromis dirbti lengva. Tam yra ir čakrų veiklos aktyvinimo, harmonizavimo ir stiprinimo būdai. Kiekviena čakra yra nepaprastai svarbi, susijusi su kitomis ir turi būti subalansuota. Jei žmogus gyvena harmoningai, tai jo čakros taip pat yra subalansuotos. Tai kelių etapų procesas. Elgesys veikia čakrų energiją, o tai savo ruožtu veikia elgesį, o tai savo ruožtu veikia čakras. Pusiausvyros būsena kiekvienam žmogui nustatoma skirtingai. Jis yra labai nestabilus, nes yra veikiamas įvairių kintančių įtakų. Tobulėjimo ir dvasinio tobulėjimo kelias taip pat yra raktas į pusiausvyrą ir mokymąsi susidoroti su besikeičiančiomis išorinėmis sąlygomis.

Mooladhara
Pirmoji čakra (Mooladhara) yra pačiame stuburo pagrinde, tarp išangės ir lytinių organų. Jis siejamas su storąja žarna, antinksčiais ir kryžkaulio rezginiu. Pirmoji čakra atsakinga už išlikimą, jėgą ir gyvybinės energijos kryptį.
Svadhistanas
Antroji čakra (Svadhisthana) yra apatinėje stuburo dalyje, lytinių organų srityje. Tai susiję su lytiniu potraukiu. Jo nervų centras yra prostatos rezginys (vyrams) ir gimdos-makšties rezginys (moterims). Antroji čakra yra atsakinga už išlikimą, dauginimąsi, seksualumą ir gyvybingumą. Kūrybiškumas gali būti įvairių formų. Iš esmės kūrybiškumas žmogui reiškia dauginimosi veiksmą.
Manipuras
Trečioji čakra (Manipura) yra saulės rezginio srityje. Jis susijęs su medžiagų apykaitos organais, kepenimis, inkstais ir kasa. Pagrindinis nervų centras yra saulės rezginys. Pagrindinės trečiosios čakros funkcijos yra valia, asmeninė galia, medžiagų apykaita ir maistinių medžiagų suvartojimas.
Anahatai
Ketvirtoji čakra (Anahatai) yra ant stuburo – krūtinės srityje. Jis siejamas su širdimi, plaučiais ir užkrūčio liauka. Jo pagrindinis nervų centras yra širdies rezginys. Pagrindinė ketvirtosios čakros funkcija yra meilė, užuojauta, meilė gyvenimui, imunitetas, širdies plakimas, plaučių ir bronchų funkcija.
Višudha
Penktoji čakra (Vishudha) yra kaklo srityje. Jis siejamas su balso stygomis ir skydliauke. Pagrindinis jo nervų centras yra ryklės rezginys. Penktoji čakra yra atsakinga už aukščiausią kūrybiškumą ir oratorinius gebėjimus. Per šį centrą teka energija, skatinanti kūrybiškumo, meniškumo, meno ir oratorinių gebėjimų demonstravimą.
Ajna
Šeštoji čakra arba Ajna yra galvos centre, tarp antakių. Su juo susijęs organas yra smegenys ir hipofizė. Jo pagrindinis nervų centras yra alveolinis rezginys. Šeštoji čakra yra atsakinga už aukštesnį intelektą, intuiciją, aiškiaregystę ir aiškiaregystę.
Sahasrara
Septintoji čakra arba Sahasrara yra galvos viršuje ir yra susijusi su smegenimis ir kankorėžinėmis liaukomis. Jo nervų centras yra alveolių rezginys (kietajame kietajame sluoksnyje).