Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Kaip išsirinkti taro kortas?

Didėjant taro kortų populiarumui, šiandien yra daug įvairių taro kortų kaladžių. Bet kaip išsirinkti tinkamą Taro kaladę? Kurios taro kortos man bus geriausios? Su šiais klausimais susiduria kiekvienas žmogus, nusprendęs išmokti Taro kortų meno.
Taro kortų kaladės pasirinkimas yra individualus ir intymus procesas, kurį kiekvienas turi atlikti savarankiškai. Yra įvairių Taro kaladžių, nuo klasikinių iki įvairių modernių kaladžių. Skirtingose ​​kaladėse arkanų seka (numeracija) gali skirtis, tačiau kortų skaičius yra pastovus. Visą kava susideda iš 78 kortų, iš kurių 22 yra vyresniojo arkana ir 56 yra jaunesniojo arkano. Skirtingos Taro mokyklos gali skirtingai interpretuoti arkaną.
Pradžioje rekomenduočiau rinktis vieną iš klasikinių kortų, pavyzdžiui, Ryder White Taro kortas, nes jose bus daugiausiai mokomosios medžiagos, interpretacijų ir informacijos. Įvaldę Ryder White Tarot, galite pasirinkti kitą kaladę, kuri jums tikrai patinka ir atrodo patraukli. Pasirinkite kortas, kurios jums labiausiai patinka, pasitikėkite savo intuicija.
Jei turite menininko talentą, netgi galite nupiešti savo Taro kortų kaladę, ant kortų tiksliai pavaizduodami, kaip matote ir jaučiate kiekvieną arkaną. Tačiau tai daryti rekomenduojama tada, kai Taro jau esate išmokę giliau.
Kai pasirenkate denį, kad galėtumėte patirti kiekvieną arkaną, Taro meditacijos yra puikios.
Kita populiari Taro kaladė yra Marselio Taro. Nėra iliustracijų jaunesniam arkanui, tačiau yra iliustracijų senesniam arkanui, panašiam į Ryder White’o Taro.
Pasaulyje taip pat išpopuliarėjo garsaus mago ir tarologo Aleisterio Crowley Thoth Taro kortų kaladė. Tačiau šią knygą rekomenduojama rinktis tuomet, kai jau susipažinote su Taro arkanomis jų klasikine prasme. Okultistas Aleisteris Crowley Taro kortų simboliką ir vaizdus pavertė savo vizija.
Kokie yra taro kaladžių tipai?
Universalios Taro kortos
Universalios taro kortos apima anksčiau minėtas Ryder White Taro kortas. Šios kortelės gali būti naudojamos tiek ateities scenarijus nuspėti, tiek esamos situacijos analizei, tiek praeities įvykiams tirti. Jis taip pat gali būti naudojamas pristatymuose praktiškai bet kokia tema. Dėl universalaus kortelių naudojimo jos tinka ir pradedantiesiems. Ryder White’o Taro kortų interpretacijas galite rasti daugelyje interneto šaltinių, knygų, žinoma ir tarokartis.lv Taro kortų reikšmių skiltyje.
Klasikinės Taro kortos
Klasikinėms kortelėms priskiriamos anksčiau minėtos Ryder White kortelės, kurios taip pat yra universalios. Tačiau klasikinėse kaladėse taip pat yra sudėtingesnių kaladžių, kurios nėra universaliųjų kaladžių dalis, pavyzdžiui, Marselio Taro kortos, Egipto Taro kortos.
Šviesios ir tamsios Taro kortos
Lengvosios Taro kortos dažniausiai vaizduoja skirtingus personažus (ir „blogus“, ir „gerus“). Lengvos Taro kortos yra universalios ir tinka įvairiems sklaidoms bei klausimams. Kita vertus, tamsios Taro kortos atspindi neigiamas, tamsiąsias arkanos puses (dažniausiai vaizduoja demonus ant kortų). Tamsiosios taro kortos dažniausiai naudojamos tam, kad atskleistų kokią nors neigiamą, tamsiąją pusę ir dažniausiai jas naudoja juodosios magijos praktikai.
Menininko Taro kortos
Šiandien yra daugybė skirtingų gydytojų sukurtų Taro kortų, sukurtų skirtingais stiliais. Yra labai modernios kortos, vaizduojančios šių dienų scenas ir galinčios padėti sukurti glaudesnį ryšį bei asociaciją su šiandienos tikrove.
Kaip išsirinkti sau geriausią Taro kortų kaladę?
Pasirinkite dydį ir medžiagą
Taro kortos paprastai būna mažos, vidutinės arba didelės. Laikykite rankose įvairaus dydžio korteles, kad suprastumėte, kurios jums patogesnės. Išsirinksite tokią medžiagą ir dydį, kuri leistų lengvai maišyti kortas, kurias būtų malonu laikyti rankose.
Atkreipkite dėmesį į simboliką
Skirtingos taro mokyklos ir skirtingos kavas gali turėti skirtingą simboliką ir iliustracijas. Yra kortelių su siužeto piešiniais, yra kortelių be piešinių, tik su simboliais. Išsirinksite tuos, kurie jums labiausiai patinka ir atrodys suprantamiausi.
Ieškokite įvairių kavų ir atsiliepimų internete
Ištirkite, kokios kavinės yra, ką sako kitų žmonių atsiliepimai. Palyginkite, kuo skiriasi skirtingos kavos. Išsirinksite kavą, atitinkančią jūsų tikslus ir patirtį.