Pentaklis

Mano profilis

Search
Close this search box.

Jungo archetipai ir Taro

Taro kortų potencialas yra didžiulis, nes taro kortų sistema yra labai daugiasluoksnė. Dėl šios priežasties Taro kortos gali būti plačiai naudojamos ir yra daug būdų sužinoti apie šią sistemą. Vienas iš būdų geriau pažinti Taro kortas ir save – archetipai.
Kiekvienas iš mūsų turime savo asmeninės informacijos lauką. Tai yra bendrojo energetinio-informacinio visatos lauko (kolektyvinės pasąmonės) dalis, kurioje kaupiama informacija apie viską. Jungo teigimu, tokiu būdu mūsų pasąmonė jau turi prieigą prie visos informacijos. Mūsų informacinis laukas sąveikauja su visu visatos informaciniu lauku. Šis sąveikos procesas panašus į asmeninio kompiuterio prijungimą prie bendro tinklo.
Vienintelė problema yra ta, kad mes tiesiogiai nesuvokiame to, kas yra mūsų pasąmonėje. Norint pasiekti mūsų pasąmonės gelmes, gali būti naudojami įvairūs metodai, vienas iš jų yra Taro kortos.
Carlas Gustavas Jungas savo darbuose kalbėjo apie archetipus. Archetipai, remiantis Carlo Gustavo Jungo raštais, yra savotiška vaizdų biblioteka, esanti kolektyvinėje pasąmonėje. Jo turinys perduodamas iš kartos į kartą.
Kiekvienas pagrindinis Taro arana atitinka tam tikrus archetipus. Archetipų yra daug ir įvairių, Taro kortos parodo tik nedidelę jų dalį. Taro kortos vaizduoja realias situacijas iš žmogaus gyvenimo, kurios nesusijusios viena su kita ir vyksta skirtingose ​​geografinėse vietose. Simbolinė taro kortų kalba paremta pasakojimais iš kolektyvinės pasąmonės – visos žmonijos socialinės ir kultūrinės patirties atspindžiu.
Archetipai ryškiausiai pavaizduoti klasikinėse Taro kaladėse – Marselio Taro (didysis arcana) ir Ryder White (didysis arkanas ir mažasis arcana) kortos. Jų iliustracijose vaizduojama kolektyvinė simbolika, siužetai ir personažai.
Suvokus, kuriems archetipams atstovauja kiekvienas arkanas, galima nustatyti, kuriame gyvenimo etape mes patys esame, kokius elgesio modelius kartojame, kurie neleidžia vystytis ir pereiti prie kito. etapas. Taip pat supratimas, ką turime padaryti, kad išsisuktume iš esamos padėties ar ją pagerintume. Archetipai taip pat leidžia suprasti, koks yra situacijos vystymosi vektorius. Pagrindiniai Arkanai turi tam tikrą tvarką nuo 0 iki 21. Ši tvarka atspindi žmogaus gyvenimo liniją ir įvairius žmogaus gyvenimo etapus nuo gimimo iki mirties.
Žemiau straipsnyje rasite kiekvieną iš vyresniųjų Taro arkanų ir juos atitinkančius archetipus (aprašyti Ryder White Taro kaladės veikėjai).

0. Taro Arkanas Kvailys
ARCHETIPAS: Dionisas, Uranas, kvailys, trečiasis tėvo sūnus, pokštininkas, teismo juokdarys, laimės ieškotojas, juokdarys.
Kelionės pradžia. Nulinis taškas. Siela gimsta, bet ji dar neturi nei intuicijos, nei sąmonės. Korta vaizduoja Jauną, energingą ir šiek tiek naivų jaunuolį, pasiruošusį pradėti savo kelionę. Prieš jį atsiveria naujos galimybės. Pažvelgęs į dangų, jis stovi ant bedugnės krašto, nepastebėdamas, kad bedugnė atsivėrė tiesiai po jo kojomis. Jo patikimas draugas šuo loja, kad įspėtų apie pavojų, tačiau jis to nepastebi. Jis pasiruošęs nuotykiams ir atviras viskam. Jungo nuomone, kvailys siejamas su Dieviškojo Vaiko archetipu (mitu apie dieviškąjį vaiką, kuris siunčia apšviesti žmoniją).
Toks etapas yra kiekvieno žmogaus gyvenime, pirma, tai gimimo momentas, antra, naujų idėjų atsiradimo momentas.
Mago korta Ryder White kaladėje
1. Taro arkanų magas
ARCHETIPAS: Meistras, Kūrėjas, Hermis, Merkurijus, Buda, Mėnulio sūnus (požemio valdovas), Rojaus karalienė, pūlingas batais, Magas, Magas, Žonglierius.
Šiame gyvenimo etape Kvailys išmoksta sutelkti savo kūrybinę energiją ir panaudoti turimus įrankius savo norams įgyvendinti. Anot Jungo, Magas reprezentuoja alcheminę figūrą Merkurijus (pasaulio kūrybinę dvasią) ir Apgaulės archetipą (Apgaulė, apgaulė).
Šiame etape mes suvokiame save.

2. Taro Arcana vyriausioji kunigienė
ARCHETIPAS: burtininkė, rojaus karalienė, dangaus karalienė, sniego karalienė, deivė Izidė, mėnulio deivė, ragana, mergelė, kunigė, orakulas, sibilė.
Vyriausioji kunigienė paruošia Kvailį sužinoti apie slaptuosius, dvasinius, pasąmoninius ir intuityvius visatos aspektus. Magas ir vyriausioji kunigienė papildo vienas kitą kaip saulė ir mėnulis. Astrologijoje Vyriausioji kunigė siejama su Mėnuliu.

3. Taro Arkanas Imperatorienė
ARCHETIPAS: Motina Žemė, Vasara, Deivė Venera, Šumerų deivė Innan, Dieviškoji Motina Gamta, Afroditė (Uranija), Motina, Žmona, Mūza.
Susidūręs su objektyvia ir subjektyvia tikrove, Kvailys yra pasirengęs susitikti su tėvų archetipais: Imperatori (motinos įvaizdis, moteriškas) ir Imperatorius (tėvo įvaizdis, vyriškas). Imperatorienė simbolizuoja vaisingumą ir gausą. Ji jaučia, gydo, maitina, pagimdo, priima ir dovanoja meilę. Jungo nuomone, imperatorienė priklauso Anima (moteriškoji sielos dalis) archetipui.

4. Taro Arkanų imperatorius
ARCHETIPAS: Dangaus valdovas, Dzeusas, Jupiteris, ind. Indra, vėjų valdovė, kosminė ugnis, tėvas, gynėjas, karalius.
Imperatorius yra arana, kuri papildo Imperatori. Šios dvi kortos sudaro porą: mama – tėvas, žmona – vyras. Imperatorius simbolizuoja jėgą, tvarką, sumanumą, galią, kontrolę. Jungo teigimu, imperatorius priklauso Animus archetipui (vyriškajai sielos daliai).
kunigas Ryderis baltas
5. Taro Arcana Kunigas
ARCHETIPAS: valdovas, šventasis, sensėjus, kunigas, popiežius, dvasinis mokytojas. Dievybė, kuri suteikia formą visatai.
Šiame Arkane Kvailys išmoks tradicinių vertybių ir moralės standartų. Taro kunigas simbolizuoja konservatyvumą, apdairumą, tradicijų laikymąsi, pamaldumą ir ortodoksiją. Kunigas saugo ir perduoda senovės išmintį ir religinius mokymus. Jungo teigimu, hierofantas arba kunigas reiškia kaukę arba vaidmenį, kurį atliekame visuomenėje.

6. Taro Arcana Lovers / Įsimylėję
ARCHETIPAS: Įsimylėjėliai, Erotas, Kupidonas, Adomas ir Ieva, Edeno sodas, ind. Rama, graikas Persėjas, Snieguolė, Arkangelas Rafaelis, biblinė istorija apie obuolį nuo žinių medžio.
Dabar Kvailys yra pasirengęs mokytis dvilypumo, Yang ir Yin, pažinti pagundas ir priimti sprendimus. Atėjo laikas padaryti pirmuosius svarbius pasirinkimus. gyvenime. Kvailys užmezga draugystę, sąjungą su jam labai svarbiu žmogumi, seksualinius ir romantiškus santykius.

7. Taro Arcana Triumfo vežimas
ARCHETIPAS: užkariautojas, didvyris, princas, riteris su skydu, dievas Abrakas, karieta, karys, kareivis.
Išmokęs Yang ir Yin dualizmo sampratą, pažindamas šviesą ir tamsą, Kvailys taip pat turi išmokti subalansuoti priešingas jėgas, kad niekas negalėtų nukreipti jo nuo pasirinkto kelio. Šiame Arkane Kvailys suvokia, kad gyvenimas yra ir konfliktai, ir kompromisai, kad nėra šviesos be tamsos, kad žmogus negali būti atskirtas nuo savo šešėlio.
Teisėjas Ryderis White’as
8. Taro Arcana Teisingumas
ARCHETIPAS: Achilas, ind. Rudra, Ra, Teisingumas, pusiausvyra, karma, teisingumas, nuopelnai, tiesa, harmoninga pasaulių sąveika, dvasinė pusiausvyra, priešybių balansavimas, priežasties ir pasekmės dėsniai.
Visatoje yra daugiau nei tik atsitiktinumas, visata pagrįsta teisingumo principu, atspindinčiu mūsų pusiausvyros ir harmonijos poreikį. Teisingumo korta leidžia suprasti karmos mokymą: mūsų veiksmai sukuria tam tikras pasekmes, už kurias esame atsakingi. Visuomenėje veikia teisingumo sistema, garantuojanti teisingumą kiekvienam jos nariui.

9. Atsiskyrėlis Taro Arkanas
ARCHETIPAS: Varuna, Šumeras, Uranas, Atsiskyrėlis, Sensėjus, Filosofas, Vienuolis, Buda, Mokytojas.
Vienatvė, atsiribojimas, savanoriška izoliacija nuo visuomenės. Aplinkinis pasaulis kaip sąmonės iliuzija.
Dabar Kvailio gyvenime atėjo vidinės brandos momentas, kai jis atsiduoda ieškojimams, meditacijoms, gyvenimo apmąstymams. Jis išmoksta pasitikėti

eik į savo vidinį balsą. Vienišiui būdingas posakis „Pažink save!”

10. Taro Arcana Fortūnos ratas
ARCHETIPAS: Laimės ratas, Jupiteris, Fortūna, Sfinksas, Fortūna, Likimas, Sėkmė, Cikliškumas, Reinkarnacija, Atgimimas. Mandala. Materialinio turto įgijimas arba praradimas. Visatos vientisumas amžiname judėjime, priešybių vienybė. Visas kosminių procesų ciklas. Nuolatiniai pokyčiai. Nesugebėjimas kontroliuoti išorinių įvykių.
Šiame Arkane Kvailys sužino, kad gyvenime pasitaiko sutapimų ir ne viskas yra nuspėjama. Jis supranta, kad gyvenimas kupinas pakilimų ir nuosmukių, kiekvienos dienos neįmanoma laikyti savaime suprantamu dalyku: bet kuri iš jų gali būti paskutinė. Kvailys daro išvadą, kad yra likimas, nekontroliuojamos jėgos, išmoksta karmos sampratą ir išmoksta daryti išvadas iš to, ką mato.
Power Ryder White
11. Taro Arcana Galia
ARCHETIPAS: Dorybės ir ydos, sielos kova; stiprybė kaip viena iš keturių pagrindinių dorybių (jėga, teisingumas, apdairumas ir santūrumas). Ekologinis požiūris į gamtą ir žmonių santykius. Vidinės jėgos ir ištvermės. Gėrio pergalę sutinka blogis. Tikroji stiprybė slypi dorybėje.
Šiame Arkane Kvailys išmoksta tikėti savimi, ugdo pasitikėjimą ir vidinę stiprybę.
Pakabintas Ryder White
12. Taro Arkanas Pakartas žmogus
ARCHETIPAS: mažėjantis ir augantis mėnulis, Dionisas, Adonis, Ozyris, Neptūnas, kartuvės, švytuoklė, kokonas: virsmo iš vikšro į drugelį, pakibusį tarp pasaulių, procesas, išbandymas. Nardymas į pasąmonės gelmes.
Šiame Arkane Kvailys mokosi pasitikėti likimu, vengti pernelyg didelio prisirišimo prie materialaus pasaulio ir suvokia, kad reikia svarstyti problemas iš skirtingų požiūrių. Kortoje pavaizduotas vyras, pakabintas už vienos kojos, nuleidęs galvą, ramiai apmąstantis visatą. Galbūt jis paliko materialųjį pasaulį, ieškodamas aukštesnio dvasinio. Jis ten pasikorė noriai, ką liudija jo rami veido išraiška.
Ryderio Vaito mirtis
13. Taro Arkano mirtis
ARCHETIPAS: Ragana, Baba Yaga, Saturnas.
Mirtis, pokyčiai, perėjimas, transformacija, atgimimas, atgimimas. Negrįžtamas perėjimas iš vienos būsenos į kitą. Perėjimas į naują lygį, atsikratymas senojo. Vartai į naują pasaulį. Drastiški pokyčiai neišvengiami.
Gali būti, kad pakartas vyras ankstesnėje arkanoje galvojo ir apie klausimus, susijusius su mirtimi, apie perėjimą iš vienos būsenos į kitą, apie perėjimą į naują kokybę.
Dabar jo gyvenime metas virsmo momentas, kai jis atsikrato visko, kas sena, nereikalinga ir save alinanti, kad apsivalytų ir pereitų į juanių lygmenį. Tai akimirka, kai nusimetame nuo pečių nereikalingą praeities naštą, kurią nešiojamės su savimi kaip lagaminą be rankenos, kad atsivertume kažkam naujam.
Ryder White’o santūrumas
14. Taro Arkanas Saikingumas
ARCHETIPAS: Eosas, Aurora, ind. Ušas, angelas, arkangelas Mykolas, Jinn.
Priešybių sąjunga. Vidurio pasirinkimas. Alchemija. Idėjų pavertimas materija. Balansas. Gyvybės eliksyras, gydymas.
Jei ankstesnėje arkanoje Kvailys mokosi apie sąžiningumą, subalansuotą požiūrį ir nuosaikumą, kai susiduria su mirtimi. Tada dabar jis pagaliau išmoks nepakliūti į ekscesus, neįkristi į vieną ar kitą griovį, o pasirinkti aukso vidurį.
Velnias Ryderis White’as
15. Taro slaptas velnias
ARCHETIPAS: puolęs angelas, Bafometas, taifonas, ožka, materijos vartų valdovas, taikos princas, velnias, visų materialių dalykų valdovas.
Ryškus materializmas, ydos, sielos vagystės, karminiai ryšiai, vergovė, pavergimas, pagundos, ištvirkimas, priklausomybės, klaidingas tikrovės suvokimas, magija, komercija, force majeure, likimas.
Nors kvailys pasiekė brandą ankstesnėje arkanoje, kur išmoko santūrumo, jis vis dar yra neapginkluotas kovoje su savo asmeninėmis pagundomis ir turi išmokti valdyti savo polinkius. Velnias nurodo dalykus, kurie trukdo mūsų vystymuisi. Tai gali būti nežinojimas, priklausomybės, manijos, apsėdimai, materializmas, fanatizmas, impulsyvumas, nesaikingumas, neigiamas mąstymas, agresyvumas, klaidingi idealai, abejonės, nepasitikėjimas savimi.
Jungo teigimu, velnias atstovauja Šešėlio archetipą, kuris yra tamsioji mūsų asmenybės pusė.
Ryder White bokštas
16. Taro Arkanų bokštas
ARCHETIPAS: Babelio bokštas, Nematoma Dievo ranka, Keršytojas.
Apokalipsė, chaosas, perversmas ir sunaikinimas, žaibo iškrova, nelaimė. Svarbi gyvenimo pamoka. Nuniokojimas. Vilčių ir planų žlugimas. Kritimas nuo pjedestalo ir valdžios praradimas, išdavystė.
Į bokštą trenkia žaibas: griūva konstrukcija, kyla gaisras, krenta bokšto gyventojai. Šioje arkanoje Kvailys vėl turi susidurti su faktu, kad tam tikru gyvenimo etapu gali įvykti staigūs ir drastiški pokyčiai. Bokšto korta pataria kvailiui išsivaduoti iš Velnio pančių ir nukreipti žvilgsnį į šviesesnę ateitį, eiti į priekį savo raidoje.
Žvaigždė Ryder White
17. Taro Arkanų žvaigždė
ARCHETIPAS: kelrodė žvaigždė, gyvasis ir negyvas vanduo.
Šaltinis. Viltis, įkvėpimas. Gyvenimo atstatymas ant naujų pamatų. Materijos ir dvasios tarpusavio ryšys. Harmonija su gamta. Idealizavimas. Nemirtingumas. Gydymas. Amžina jaunystė. Sekti savo svajones.
Po Bokšto griūties Kvailys pasirodo kaip vilties spindulys

šios žvaigždės arkanoje. Jei kvailys išmoko Velnio ir bokšto pamokas ir išsivadavo nuo visko, kas jį tempia žemyn, tada jis yra pasirengęs tęsti savo kelią ir lavinti savo talentus.

18. Taro Arkanų mėnulis
ARCHETIPAS: Mėnulis, Hekate, Lilith.
Mėnulio ritmai, pilnatis, svajonės, instinktai, Jėga, kuri rodo kelią. Atsispindėjusi šviesa. Simbolizmas. Apgaulė ir manipuliavimas. Religinis fanatizmas. Iliuzijos.
Mėnulio šviesoje gana sunku aiškiai matyti ir atskirti objektus. Kvailių šioje arkanoje laukia iliuzija, kliedesiai, nežinomybė, dviprasmiškumas, slaptos jėgos, neviltis, cikliškumas, intuicija, melancholija, nerimas. Įvyksta paslaptingas Kvailio ir pasąmonės susitikimas, į kurį jis dienos šviesoje nekreipia dėmesio. Astrologijoje Mėnulis siejamas su Žuvų ženklu, jo kūrybine vaizduote, paranormaliais sugebėjimais, įspūdingumu, patiklumu ir paslaptingumu. Jungo teigimu, Mėnulis priklauso galingos motinos archetipui.

19. Taro Arkanas Saulė
ARCHETIPAS: saulė, dangaus princas, ugnies paukštis.
Besisukantis ratas, kuris išnarplioja likimo gijas. Sėkmės, džiaugsmo ir laimės. Grįžtant į šviesą. Norų išsipildymas. Yang energija. Švytėjimas, turtingumas, tobulumas, šiluma. Jaunimas. Nekaltybė. Gerovė. Šlovė. Pagarba ir valdžia. Gyvybingumas.
Paklaidžiojęs mėnulio šviesoje, Kvailys vėl išnyra į saulės šviesą ir jį sušildo akinantys saulės spinduliai. Jis jaučiasi kupinas energijos, kryptingas, entuziastingas ir optimistiškas. Jis apėmė savo vidinį vaikišką „aš“ ir įgavo drąsos parodyti savo tikrąjį „aš“. Sąmoningas planavimas ir pastangos lems sėkmę.
Ryder White sutikimu
20. Taro Arkanų Teismas
ARCHETIPAS: Paskutinis teismas, paskutinis teismas, arkangelas Gabrielius, atgimimas, paskutinis teismas.
Atgimimas, prisikėlimas, pakilimas. Gyvybės ir mirties reikalai. Amžinas gyvenimas. Statuso pasikeitimas, susijungimas, karminis ryšys. Naujos galimybės.
Dabar, kai kvailys tiek daug išgyveno, saulės apšviestas, jis girdi angelo trimito garsą, simbolizuojantį kvietimą dvasiniam atgimimui ir dvasios išgydymą prisikėlus. Jis pasirengęs stoti prieš savo paskutinį nuosprendį ir atsakyti už viską, ką padarė gyvenime.

21. Taro Arkanų pasaulis
ARCHETIPAS: Visata, Namai, Žemė, Saturnas.
Sąžiningumas. Palaiminimas. Atlygis už darbą. Galia iš Egregor. Laiminga pabaiga. Gaukite tai, ko jums reikia. Cikliškumas, pabaiga ir nauja pradžia.
Su pasaulio arkana Kvailys užbaigia savo ciklą. Karūna simbolizuoja kelionės pabaigą ir misijos įvykdymą. Kvailys įvykdė savo misiją ir miršta.